/   CZ / EN
 
LP NEW

Hey!zeus.i & Radimo Are We Now Here or Nowhere?

 
Hey!zeus.i & Radimo - Are We Now Here or Nowhere?

Availability

In Stock

690 Czk
pc

Info

Release:2017
Catalog:MIN38
Label:Minority records
Record grading:
NEW without any damage
more info here

Description

Limitovaná edice 300ks / 2x LP, 180g

Avant-garde Jazz, Free Jazz, Jazzy Hip-Hop

 
A1 Next Arrangement 1:58
A2 Down Down 3:30
A3 Kalimbering 5:42
A4 Morbeity feat. Teknical Development.IS 1:58
B1 Jazzy Or Wot 1:32
B2 Evbils 6:18
B3 The Drunk Ghost 1:50
B4 Bugging April 3:31
C1 Annunaki Ninja Trials 3:04
C2 Wall of Flutes feat. King Kashmere of Strange U 2:51
C3 Sunlight feat. Stacy Epps 6:08
D1 Think About It 3:28
D2 Whistle 2:57
D3 Snortedly 3:39
D4 On My Shoulders 4:35

 

Album Are We Now Here or Nowhere? dvou producentů Hey!zeus.i a Radimo je netradiční fúze jazzových struktur s hip hopem. Radimo z kapely Champion Sound (mj. bývalý support band Prago Union) londýnského producenta a rappera prvně potkal před mnoha lety přímo v Londýně, na toto setkání po letech vzpomíná takto: Když jsem se náhodou potkal s Hey!zeusem v roce 2008 v londýnském Jazz Café, ani jsem netušil jak zásadní spojení se tím pro mě zrodilo. Po první studiové session však bylo jasno. Do té doby jsem nezažil ve spolupráci instrumentalista-producent takovou tvůrčí svobodu jako s ním. Většina tracků vznikla jako tzv. first take, nahrávám tedy to první, co mě v tu chvíli napadne, prvotní inspirace a většinou to tak i bez jakýchkoliv editů končí v této syrové formě i v tracku. Někdy bláznivě zefektováno, jindy v několika vrstvách. První společnou kompozicí se tak stal track Annunaki Ninja Trials, který vyšel digitálně již v roce 2011 a odhalili tak, kam bude směřovat jejich společné tvoření, v němž spojují free jazz, hip hop s klasičtější tváři jazzu s notnou dávkou psychedelie.

K finální podobě Are We Now Here or Nowhere? v časovém mezidobí uteklo dlouhých šest let a vydání tohoto originálního materiálu lze brát jako jakési vyústění této dlouhodobé spolupráce. Na desce se objevuje i několik dalších skvělých hráčů. Nemůže zde například chybět parťák Hey!zeuse z dua Obba SupaTeknical Development.IS, dalšími nezaměnitelnými vokalisty jsou King Kashmere of Strange U nebo Stacy Epps, ta má na svém kontě dvě alba Ruff Draft a The Awakening. Na basovou kytaru se zde představuje Honza 'Watcha' Koukal a na klávesy pak Blue Daisy (vlastním jménem Kwesi Darko), jenž má za sebou spolupráci s TrickymSnow Ghosts a ve výčtu jeho remixů naleznete takové položky, jako úpravu hitu Night Air Jamieho Woona nebo skladby Stay The Same z dílny Bonobo.

Are We Now Here or Nowhere? je na české poměry netradiční počin, na kterém se mísí hned několik hudebních forem a žánrů. Spojení rozličných podobenství jazzu, hip hopu, samplingu, rapu a vokálních improvizací má jasně rozpoznávací znaky tvorby dvojice Radimo a Hey!zeus.i - její zvukový experiment funguje hned v několika rovinách.

Similar items