/   CZ / EN
 
LP NEW

Kakktus Na hrbatým koni

 
Kakktus - Na hrbatým koni

Availability

In Stock

590 Czk
pc

Info

Release:2022
Catalog:KR022
Record grading:
NEW without any damage
more info here

Description

Kapela si svou desku vydala na CD a všech streamovacích platformách, teď si ji můžete poslechnout i na vinylu! V nákladu 200 ks jde v pátek 22.7.2022 do prodeje album Na hrbatým koni. 

Kapela Kakktus ze Šternberka, jejíž temná historie sahá až do roku 2006, začala hrávat v hlubokém undergroundu tamních vesnických kulturáků. A ozvěny těch marných dnů jsou naštěstí slyšet i dnes, kdy konečně vydávají své první oficiální album na vinylu. Deska Na hrbatým koni byla nahrána v létě 2021 v pražském studiu Golden Hive pod dohledem Amáka, který kapele pomohl k zaznamenání syrového a drzého, ale přesto moderního zvuku. Hrací automaty blikají a laciný pivo teče proudem, zatímco za nonstopem jako každou sobotu cvakaj zuby o patník a místní legendární vyhazovač je jak chodící rekvizita devadesátkovýho panoptika.

Fízlové chlastaj v hospodě pod kostelem

cigánský rodiny po sobe střílej

bláznivý holky skáčou z oken internátu

padaj jak mouchy na betonovou dlažbu

Tohle se zpívá na začátku písně Maloměsto, která zahajuje celé album. Kakktus se na něm pokouší zachytit náladu ponurýho a nekulturního města, kde už dávno zavřeli jedinej hudební klub, divadlo i kino. Večerní život se tak uhnízdil do neblaze proslulého disco- nonstopu, kde se to hemží padrťákama i krasotinkama všeho druhu. Prostřednictvím úvodní písně z filmu Otakara Vávry Kladivo na čarodějnice, pro kterou napsala text první dáma československé nové vlny Ester Krumbachová, odkazuje název desky Na hrbatým koni a s ním i skladba Smrťák na čarodějnické procesy na Jesenicku v 17. století. Existenciálně laděné texty se obrací i k horám a přírodě, která lidstvu pomalu připravuje půdu pro zkázu.

Similar items